İzmir Tiyatro Festivali’nin 40. Yılı

İzmir Tiyatro Festivali 2022 başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2022’de “Hülya – Özdemir Nutku” adıyla düzenlediği Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali (40. Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri) Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde Moda Sahnesi’nin “Yeraltından Notlar” oyunuyla başladı.

40. yılında 40 ekibe ev sahipliği yapacak ve 17 Mayıs’a kadar sürecek İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir Tiyatro Festivali 2022 kapsamında 30 yetişkin oyunu, 4 uluslararası performans ve 6 çocuk oyunu sergilenecek. Festival sadece İzmir’in merkezinde değil Tire’den Torbalı’ya Bergama’dan Foça’ya birçok ilçede 17 ayrı sahnede tiyatro severlerle buluşacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, tiyatro araştırmacısı, İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları (İzBBŞT) Danışma Kurulu Üyesi ve Sanat İletişim Direktörü Prof. Dr. Hülya Nutku ile 2019’da yaşamını yitiren tiyatrocu, şair ve yazar Prof. Dr. Özdemir Nutku’nun anısını yaşatmak üzere Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri’ni bu yıldan itibaren “Hülya-Özdemir Nutku” adıyla düzenliyor.

Önceki
Sonraki

Bir cevap yazın